ANKIROS 2014

Ankiros 2014 “12. Uluslararası Demir Çelik ve Döküm Teknolojileri, Makina ve Ürünleri İhtisas Fuarı”, Annofer 2014 “11. Uluslararası Demir Dışı Metaller Teknolojileri, Makina ve Ürünleri İhtisas Fuarı” ve Turkcast 2014 “6. Döküm Ürünleri İhtisas Fuarı”, Hannover Messe Fuarcılık A.S. tarafından 11-13 Eylül tarihleri arasında, İstanbul Büyükçekmece Tuyap Fuar & Kongre Merkezinin 2, 3, 5, 6, 7, 8 ve 9 nolu hollerinde gerçekleştirildi.

Fuarlar 11 Eylül 2014 tarihinde, saat 10:30 da başlayan açılış töreni ile başladı. Hannover Messe Fuarcılık A.S. Murahhas Aza ve Genel Müdürü İbrahim Anıl, Global Fairs-Deutsche Messe AG Başkan Yardımcısı Wolfgang Lenarz, CECOF / CEMAFON Genel Sekreteri ve EUnited Metallurgy Direktörü Dr. Timo Würz, WFO-Dünya Dökümcüler Birliği Başkanı Vinod Kapur, 17. Uluslararası Metalurji ve Malzeme Kongresi Yürütme Kurulu Başkanı Prof. Dr. Ahmet Macit Özenbaş, TMMOB Metalurji Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tunçay ŞULAN, T.Ç.Ü.D. Türkiye Çelik Üreticileri DerneğiYüksek İstişare Konseyi Üyesi ve Erdemir Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Pandır, TÜDÖKSAD Türkiye Döküm Sanayicileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Kocaoğlu’nun konuşmalarını takiben fuarlar 3 gün süresince ziyarete açıldı. Fuarın açılış günü Almanya, Aşağı Saksonya Ekonomi, Çalışma ve Ulaştırma Bakanı Sn. Olaf Lies, fuarları ziyaret etti ve çeşitli firmalarla istişarelerde bulundu.

Fuarlar bu sene katılımcılarımızın yoğun talebi doğrultusunda 4 gün yerine 3 gün düzenlenmesine rağmen ziyaretçi sayısı bir önceki fuara göre %2 artış gösterdi. Bu sene 41 ülkeden 606 yabancı olmak üzere toplam 975 katılımcının sergileme yaptığı fuarları, 77 ülkeden 2.059’u yabancı olmak üzere toplam 16.015 sektör ilgilisi ziyaret etti.